197930-2019 - ResultatSverige-Umeå: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulentstödda familjehem barn och unga
Referensnummer: 18141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå kommun genomför härmed tillsammans med Bjurholm, Nordmaling, Robertsfors, Vindeln och Vännäs kommun en upphandling av konsulentstödd familjehemsvård för barn, unga och familjer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
A: Konsulentstödda familjehem
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
B: Konsulentstödda familjehem med kompetens angående hedersrelaterat förtryck och våld
Del nr: 2
C: Konsulentstödda familjehem med kvalificerat behandlingsinnehåll
Del nr: 3