197937-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kirurgisk sjukhusvård – Ortopedi och handkirurgi
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOrtopedi och handkirurgi
BeskrivningDenna upphandling avser ortopedi.
Intern identifierareUPPH2024-00299
Förfarandets viktigaste känneteckenÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85111100 Kirurgisk sjukhusvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85111600 Ortopediska tjänster, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121283 Ortopedisk vård, 85121300 Kirurgiska specialisttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000