197941-2017 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Anläggningsarbeten för flygplatser
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
K0230.000 F21 Vidsel ny kombiplatta.
Referensnummer: 3324/2013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45235100 Anläggningsarbeten för flygplatser
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nybyggnad av Kombiplatta för transport- och spetsflygplan.
Sidoentreprenörens arbeten innefattar kablage och armaturer för flygplatsljus. Dessa arbeten samordnas av markentreprenören (generalentreprenören).