197941-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten – Upphandling av elservice
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster - Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av elservice
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal för elservice huvudsakligen för servicearbeten, reparationer och mindre ombyggnadsarbeten i hela MKB:s fastighetsbestånd, företrädesvis med kvarboende hyresgäster och pågående verksamhet.
Intern identifierare2024MKB-296
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelKvalificeringskrav