198026-2018 - ResultatSverige-Finspång: Uthyrning av lastbilar med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadmaskiner och anläggningsfordon i Finspångs kommun
Referensnummer: 6037
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser entreprenadmaskiner och anläggningsfordon i Finspångs kommun.
Avtalet avser resurser/enheter till drift- och anläggningsarbete när beställarens egna resurser inte räcker till eller när beställaren inte själv förfogar över upphandlad resurstyp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144710 Hjullastare, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen