19810-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Kompressionsmaterial 2024
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKompressionsmaterial 2024
BeskrivningRegion Västernorrland avser upphandla Stöd- kompressionsstrumpor för armar, ben och andra delar av kroppen (ISO 040606). Upphandlingen omfattar inte fler-lagerlindor och antitrombosstrumpor.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101474:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar