198102-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägsalt – Vintervägsalt och Saltlake
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vintervägsalt och Saltlake
Beskrivning: Lagerhållning samt utlämning av vintervägsalt och saltlake för Skövde kommuns räkning.
Intern identifierare: 25/42
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34927100 Vägsalt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000