198145-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial och skolförbrukningsmaterial.
Referensnummer: KS 2017-150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kontorsmaterial och skolförbrukningsmaterial till Falkenbergs kommun och bolag.
Inbjudan:
Falkenbergs kommun med bolag inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Kontorsmaterial och skolförbrukningsmaterial.
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker enligt villkor i detta upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22800000 Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong, 22816000 Block, 30192000 Kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30195900 Whiteboardtavlor och magnettavlor, 30197000 Mindre kontorsartiklar, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 37822000 Ritpennor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen