198197-2018 - ResultatSverige-Linköping: Sanering av anläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Saneringsarbeten
Referensnummer: 18/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar saneringsarbeten i Beställarens fastighetsbestånd. Olika typer av saneringsarbeten kan förekomma såsom exempelvis sanering av lägenheter eller ytor som är exceptionellt nedsmutsade, brandsanering, asbestsanering, luktsanering och därtill tillkommande arbeten som exempelvis tömning av bohag. Utförande sker efter avrop från Beställaren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262660 Asbestsaneringsarbete, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen