198229-2022 - ResultatSverige-Motala: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsunderhåll Elinstallationsarbeten
Referensnummer: UH-2022-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal fastighetsunderhåll elinstallationsarbeten för Mjölby kommun, Motala kommun, Vadstena kommun mfl. för avrop vid behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Motala kommun & Sjöstaden Motala fastighetsutveckling AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalens takvolmer enligt nedan:
Takvolym Mjölby
Takvolym Motala
Takvolym Vadstena
Mjölby kommun, Bostadsbolaget i Mjölby, FAMI
Del nr: 2
Vadstena kommun, Vadstena Fastighets AB, Vadstena Förvaltnings AB
Del nr: 3