Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa Eskilstuna kommuns behov av en strategisk partner (licenspartner) som ska bistå Kommunen med sakkunnighet inom löpande och övergripande licensärenden.