198242-2020 - ResultatSverige-Gislaved: Drift av vattenreningsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reningsverk
Referensnummer: 19-182-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65120000 Drift av vattenreningsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av nyproduktion av ett avloppsreningsverk för område med hög reningskrav.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65120000 Drift av vattenreningsanläggning, 65100000 Vattendistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen