198243-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Ögonoperationsmaterial och implantat - omtag
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖgonoperationsmaterial och implantat - omtag
BeskrivningÖgonoperationsmaterial och implantat - omtag Se upphandlingsdokument
Intern identifierareVF2026-00023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33184600 Ögonproteser, 33662100 Medel vid ögonsjukdomar, 33730000 Ögonvårdsprodukter och korrigerande linser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000