198269-2017 - ResultatSverige-Ludvika: Dieselbränsle
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning av drivmedel – 2017.
Referensnummer: GNU 2016/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09134200 Dieselbränsle
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av drivmedel genom stationstankning från bemannade stationer i Borlänge, Falun, Gagnefs, Hedemora, Ludvika kommuner, samt obemannade stationer i Säters kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Borlänge
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09134200 Dieselbränsle, 09132000 Bensin
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Falun
Del nr: 2
Gagnef
Del nr: 3
Hedemora
Del nr: 4
Ludvika
Del nr: 5
Säter
Del nr: 6
Smedjebacken
Del nr: 7