See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Antikvariska konsulter
Beskrivning: Upphandlingen avser antikvariska konsulter inom tio olika geografiska områden. Ansökan kan lämnas på ett eller flera områden. Varje område kommer att utvärderas separat.
Intern identifierare: 1490/2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 92500000 Biblioteks-, arkiverings-, musei- och övriga kulturtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Antikvariska konsulter - generell del
Beskrivning: .
Intern identifierare: 1639567
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsområde 1, Region Norr - Boden (Norrbotten, Jämtland, Västerbotten, Västernorrland)
Beskrivning: Antikvariska konsulter inom geografiskt område.
Intern identifierare: 1639495
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsområde 2, Region Mitt Norra - Älvkarleby (Dalarna, Gävleborg, Värmland, Västmanland, Uppsala, Örebro)
Beskrivning: Antikvariska konsulter
Intern identifierare: 1639496
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Avtalsområde 3, Region Mitt södra - Linköping (Östergötland, Södermanland)
Intern identifierare: 1639497
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Avtalsområde 4, Region Öst - Stockholm
Intern identifierare: 1639498
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Avtalsområde 5, Region Öst - Gotland
Intern identifierare: 1645399
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Avtalsområde 6, Region Väst - Skövde (Del av Västra Götalandsregionen (fd. Skaraborgs län))
Intern identifierare: 1639499
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Avtalsområde 7, Region Sydväst norra - Göteborg (Del av Västra Götalandsregionen (fd. Älvsborgs samt Göteborgs och Bohus län), Halland)
Intern identifierare: 1639500
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Avtalsområde 8, Region Sydväst södra – Revinge, Lund (Skåne)
Intern identifierare: 1639501
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Avtalsområde 9, Region Sydöst norra - Eksjö (Jönköping)
Intern identifierare: 1639502
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Avtalsområde 10, Region Sydöst södra - Karlskrona (Kronoberg, Kalmar, Blekinge)
Intern identifierare: 1639503