198284-2021 - ÄndringSverige-Kalmar: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fornvårdsröjning 2021
Referensnummer: 435-2145-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar markvård och röjning samt montage, reparations- och underhållsarbeten i fornvårdsområden i Kalmar län.