198317-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster – Tekniska konsulter VA-/dagvattenutredningar, projektering av VA-anläggningar samt ledningsprojektering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter VA-/dagvattenutredningar, projektering av VA-anläggningar samt ledningsprojektering
BeskrivningUpphandlingen omfattar tekniska konsulttjänster inom område VA-/dagvattenutredningar, projektering av VA-anläggningar samt ledningsprojektering.
Intern identifierare2025HVAA2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000