198338-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Företagshälsovård
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsa
Referensnummer: 195/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Företagshälsan är en av arbetsgivarens viktigaste samarbetspartners för att skapa ett hållbart arbetsliv och nå stadens mål inom hälso- och arbetsmiljöområdet. I detta avtal ska företagshälsan fungera som en strategisk partner. Inköp och upphandling genomför nu en ramavtalsupphandling för Företagshälsa och HLR & första hjälpen utbildningar, i två separata delområden. Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i upphandlingsdokumentet!