198351-2021 - ÄndringSverige-Norrtälje: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitekter och byggledare
Referensnummer: UH-2021-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för arkitekter och byggledare. Ramavtal kommer att tecknas enligt följande:
Ramavtal Arkitekt Campus Roslagen: Upp till tre leverantörer antas
Ramavtal Arkitekt Roslagsbostäder: Upp till tre leverantörer antas
Ramavtal Byggledare Campus Roslagen: Upp till tre leverantörer antas
Ramavtal Byggledare Roslagsbostäder: Upp till tre leverantörer antas