Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget i Värmland avser att skaffa avtal med 1-2 leverantörer för analyser av Influensa A- och B-virus och RS-virus samt analyser av calicivirus. I uppdraget ingår att placera, och serva, utrustning hos Landstinget i Värmland samt tillhandahålla analyskassetter.