Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster
Leveransplats
Del av land (NUTS): Skåne län (SE224)
Land: Sverige
Kompletterande information: -