See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Angiografisystem till intervention för nya akutsjukhuset i Västerås (NAV)
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett helhetsåtagande av diagnostisk utrustning enligt beskrivna objekt med tillhörande manöverrum och teknikrum. Det omfattar tre (3) st röntgenangiografisystem samt ytterligare ett (1) röntgenangiografisystem som option.
Föregående meddelande: 197119-2023
Intern identifierare: IN-IN22-0054
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del (1)