198395-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskoga: Markiser
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenör - Markiser
Referensnummer: 2020-009
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39522130 Markiser
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal avseende solavskärmningsprodukter med tillhörande tjänster.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av solavskärmningsprodukter såsom olika typer av markiser, persienner och rullgardiner samt reservdelar och tillbehör till dessa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39515100 Gardiner, 39515200 Draperier, 39515430 Persienner, 45212190 Solskyddskonstruktioner, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen