198471-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Anläggningsarbeten för kraftledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
55 El Tele hamnplan
Referensnummer: 2017-01409/2.4.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231400 Anläggningsarbeten för kraftledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar el- och teleinstallationer i Stockholm Norvik hamn. Arbetet kommer att utföras etappvis för att matcha hamnens uppbyggnad. Teknikbyggnader för kraftförsörjningen är upphandlade i annan upphandling.
Vidare beskrivningen av omfattningen av uppdraget framgår av bifogade preliminära tekniska specifikationer:
— Teknisk beskrivning, 650-E55-TB-0002-Kraft belysning tele.
— Dokumentförteckning, 650-E55-DF-0002-Kraft Belysning Tele.
Även det bifogat avtalsutkastet ska ligga till grund för leveransen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen