198513-2024 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll – Anläggande av spänger och stolp för ledmarkering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnläggande av spänger och stolp för ledmarkering
BeskrivningLänsstyrelsen i Gotlands län ser ett behov av att anlägga nya samt upprusta befintliga spänger i framför allt skyddade områden på Gotland. Vi avser att teckna ramavtal med en eller flera entreprenörer för uppdraget.
Intern identifierare512-3748-2022
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Ytterligare om kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del
Mängd7 000 arbetade timmar