2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekteringsstöd, byggledare och KA (enligt PBL) för nybyggnation av förskolorna Fredagstomten 23 och Solvädersbyn 60
Beskrivning: Upphandlingen omfattar projekteringsstöd till beställaren, byggledning och kontrollansvarig enligt PBL. Projekteringsstödet ska biträda beställaren under projekteringen och säkerställa att beställarens intressen omhändertas under projekteringen samt vara beställarrepresentant gentemot generalkonsulten
Intern identifierare: SFF-2024-01251
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71520000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000