198565-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Krokom: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende Snöröjning och vissa kringtjänster.
Referensnummer: 17/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar snöröjning och halkbekämpning. Ramavtalet är uppdelat i flera anbudsområden. Anbud kan lämnas på ett eller flera anbudsområden.
Tilldelning sker separat per anbudsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen