Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster utbildning Rotebro.
Referensnummer: 2017/0038 UPPH.158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster till Utbildning Rotebro bestående av nya Ebbas förskola, Gillbo skola, Fritidsgården Gillet. Avser löpande städ, storstäd, golvvård och fönsterputs. Omfattar en städyta om ca 6 800 m².
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen