Huvudsaklig CPV-kod 72246000 Konsulttjänster för system
II.1.4.
Kort beskrivning
Växjö Energi AB inbjuder till anbudsgivning avseende konsulter med IFS kunskap.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Växjö Energi AB avser att upphandla ett Ramavtal som omfattar konsulter med IFS kunskap.
Växjö Energi har en förvaltningsorganisation med en systemägare som har ett övergripande ansvar och delsystemägare för de olika modulerna. Till sin hjälp finns sedan uttalade systemförvaltare för olika delar, där kunskapsnivåerna idag är varierade och det finns behov att stärka deras kompetenser för vidare utveckling av IFS i verksamheten och till slutanvändarna av systemet.