2. Förfarande
Förfarande
Titel: Insamling och omhändertagande av före detta livsmedel
Beskrivning: Avtalet omfattar insamling och omhändertagande av före detta livsmedel, enligt 15 kap. 3 § miljöbalken, från livsmedelsbutiker i Hällefors, Lindesberg, Ljusnarsberg och Nora kommuner.
Intern identifierare: AT-2024-132
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000