2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verktyg, material och maskiner
Beskrivning: KTH har ett pågående ramavtal som löper ut i april 2025 och kan inte förlängas. Vi har fortsatt ett stort behov av ett brett utbud av verktyg, material och maskiner i olika kvaliteter, för olika ändamål och i olika prisklasser. Det kan omfatta såväl nykop som komplettering av exissterande utrustning.
Intern identifierare: HS-2025-0694
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44316000 Järnhandelsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ljuskällor samt övriga produkter direkt kopplat till upphandlingen