198634-2022 - PlaneringSverige-Stockholm: Presenter och priser
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hedersbelöningsgåva, SLL130
Referensnummer: RS2022-0347
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm förbereder upphandling av Hedersbelöningsgåva med två avtalsområden:
1. Hederbelöningsgåva pärlcollier
2. Hedersbelöningsgåva guldur
Vid denna externremiss får leverantörer möjlighet att lämna synpunkter på utformningen av upphandlingsdokumentationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Extern remiss inför upphandling av Hederbelöningsgåva SLL130
Del nr: RS2022-0347
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18513000 Smycken (varor), 18513100 Pärlor, 18520000 Ur, 18522000 Armbandsur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss avser pärlcollier och guldur.