198638-2022 - PlaneringSverige-Vänersborg: Diagnostisk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till minimässa av produkter inom Allmän diagnostisk utrustning
Referensnummer: RS 2022-00031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33124100 Diagnostisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen (VGR) bjuder härmed in till minimässa då vi planerar för en eventuell kommande upphandling av Allmän diagnostisk utrustning, innehållande produktgrupperna manuella och automatiska blodtrycksmätare, produkter för egenmonitorering, doppler, stetoskop, termometrar, vågar m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33112320 Dopplerutrustning, 33124130 Diagnostiska artiklar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33195000 Patientövervakningssystem, 38311000 Elektroniska vågar och tillbehör, 38412000 Termometrar, 42923200 Vågar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen