2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunförsäkring Luleå kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser Luleå kommuns behov av en kommunförsäkring som omfattar Egendomsförsäkring samt Ansvarsförsäkring.
Intern identifierare: KLF 2023/1632
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
Ytterligare klassificering (cpv): 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66516400 Allmänna ansvarsförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kommunförsäkring Luleå kommun