198669-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Sakförsäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling.
Referensnummer: AB Bollnäs Bostäder
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66515200 Sakförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Företags-/Fastighetsförsäkring för AB Bollnäs Bostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66510000 Försäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Företags-/Fastighetsförsäkring.