Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Allmänna och offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift, service och underhåll av vindkraftverk
Referensnummer: RS 2020/1845
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65410000 Drift av kraftverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen har för avsikt att teckna avtal med en Leverantör för drift, underhåll och service av vindkraftverk. Avtalet omfattar tre stycken vindkraftverk som är placerade på två olika vindkraftsparker, Kvilla och Mortorp.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 65320000 Drift av elektriska anläggningar, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 79993100 Tjänster för drift av anläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen