2. Förfarande
Förfarande
Titel: LSS Placering
Beskrivning: Upphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose beställarens behov av boendeplacering med särskild service för barn eller ungdomar enligt 9 § 8 Lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS). Avtalet omfattar en helhetslösning genom boende med tillgång till en anpassad gymnasieskola med individuellt program under den enskildes skoltid.
Intern identifierare: 2024-136
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000