2. Förfarande
Förfarande
Titel: Patientjournalsystem
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans och tillhandahållande av ett lokalt installerat patientjournalsystem med tillhörande licenser och nyttjanderätt. Upphandlingen omfattar även införandeprojekt, service och support, utbildning samt konsulttjänster relaterade till IT-lösningen.
Intern identifierare: 2024-3556
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 48814100 Sjukvårdssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000