198760-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utvärderings- och utredningstjänster 2022
Referensnummer: KS 2022/150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar utvärderings- och utredningstjänster samt omvärldsanalyser till Stockholms stad inom fem delområden:
A1: Tillväxt, näringsliv och sysselsättning
A2 : Stadsutveckling, infrastruktur, bostadsförsörjning
A3: Klimat, miljö och energi
A4: Fastighet och lokal
B: Förskola, skola, socialtjänst, omsorg om funktionsnedsatta, äldreomsorg, arbetsmarknadsåtgärder, kultur- och fritid, jämställdhet och mänskliga rättigheter, demokrati, kompetensförsörjning inom Stockholms stads verksamheter och övriga områden inom Stockholms stads verksamheter och intresseområden. Anbud kan lämnas på ett, flera eller alla anbudsområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79311410 Ekonomisk konsekvensanalys, 79313000 Resultatuppföljning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster, 79720000 Utredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5