198844-2020 - ÄndringSverige-Örebro: Möbler för sjukvårdsändamål
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentalinredning
Referensnummer: 20RS3069
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på fast inredning till Folktandvårdens kliniker i Region Sörmland, Region Västmanland, Region Uppsala, Region Dalarna och Region Örebro län.