198857-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Nätutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverks- och nätsäkerhetsprodukter med tillhörande programvara samt kompetensstöd, SLL835
Referensnummer: FSN 2021-0400
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32420000 Nätutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nätverks- och nätsäkerhetsprodukter med tillhörande programvara samt kompetensstöd, SLL835.
Omfattar 6 varukorgar med olika produkter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 32412110 Internetnätverk, 32422000 Nätkomponenter, 32424000 Nätinfrastruktur, 32560000 Fiberoptiska material, 32562000 Optiska fiberkablar, 48210000 Programvara för nätverk, 72212210 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72315100 Stödtjänster för datanät, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen