198897-2017 - ResultatSverige-Halmstad: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inre skötsel (E3) – Juvelen 2.
Referensnummer: HFAB 2016/0254
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att för HFAB:s räkning utföra inre skötsel (städtjänster) på entreprenadområde Juvelen 2.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen