Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Näringspreparat inklusive tillbehör
Referensnummer: RB2022-0013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33692300 Enteral nutrition
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett ramavtal för Näringspreparat inkl. tillbehör. Upphandlingen omfattar näringsdryck, sondnäring, kosttillägg, aggregat, matsprutor m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33692300 Enteral nutrition
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen