Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Höjdfordon för Räddningstjänsten
Referensnummer: DNR-4869
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144210 Brandfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Höjdfordon för räddningstjänsten med användning som livräddningsfordon och brand i byggnad samt övriga lämpliga uppdrag för Räddningstjänsten att använda i utryckningstjänst. omfa
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144210 Brandfordon, 34913700 Brandbilsstegar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen