See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Injektionsportar/subcutan venport
Beskrivning: Venporten ska kunna användas för parenteral administrering av läkemedel (som t ex cytostatika), vätskor och näringslösningar, blodtransfusion samt för venprovtagning och injektion av kontrastmedel via injektor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Enkelport
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118094:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Dubbelport
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118094:Lot:2