Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil slamavvattnare
Referensnummer: UH-2021-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Arjeplogs kommun (Beställaren) inbjuder er härmed att inkomma med anbud, i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar anskaffning av ett (1) system för mobil slamsugning och slamavvattning monterat på ett lastbilsflak av typen "lastväxlare". Upphandlande myndighet har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör.
Upphandlingen administreras av upphandlingsenheten vid Arvidsjaur kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42000000 Industrimaskiner, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner, 42990000 Diverse specialmaskiner, 42996000 Maskiner för avloppsrening, 42996900 Slambehandlingsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ett enstaka köp av ett (1) mobil system för slamsugning och slamavvattning av Beställarens enskilda brunnar.