198982-2023 - ResultatSverige-Söderhamn: Skogstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogsåtgärder samt skötsel, Söderhamns kommun
Referensnummer: 13161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för löpande avrop av skogsåtgärder samt skötsel av Söderhamns kommuns skogsinnehav.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77200000 Skogstjänster, 77210000 Skogsavverkning, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen