19899-2023 - ResultatSverige-Umeå: Hushållsapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror och hushållsmaskiner
Referensnummer: FS 2.1.2-1821-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39700000 Hushållsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet inbjuder Ert företag att delta i ramavtalsupphandling av Vitvaror och hushållsmaskiner till Umeå universitet.
Upphandlingen omfattar två anbudsområden där anbudsgivaren kan välja att lämna anbud för ett eller båda områdena. Universitetet kommer att anta maximalt tre (3) leverantör per anbudsområde.
Takvärdet för samtliga anbudsområden beräknas till 2 000 000kr under avtalstiden inklusive eventuell förlängning.
Frågor gällande denna upphandling ställs och besvaras via e-Avrops funktion "Ställ en fråga".
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Vitvaror
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vitvaror och hushållsmaskiner omfattar bland annat, men ej uteslutande:
Kyl och frysTvätt och torkMikrovågsugnarDiskmaskinerSpisar och spishällarDammsugareKlimatanläggningarÖvriga köksprodukter och småel
Hushållsmaskiner
Del nr: 2