2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport av avlidna
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för transport av avlidna från Eskilstuna kommuns särskilda boenden till Patologen på Mälarsjukhuset i Eskilstuna. Ramavtal tecknas för 24 månader med möjlighet till förlängning i ytterligare 24 månader, dock med högst 12 månader i taget.
Intern identifierare: UE 24.107
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000