See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster IT till Tekniska verken i Linköping
Beskrivning: Konsulttjänster inom IT-området enligt vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten till Tekniska verken i Linköping.
Intern identifierare: 25/232
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72246000 Konsulttjänster för system, 72300000 Datatjänster, 72700000 Datanätstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: System- och mjukvaruutveckling.
Intern identifierare: 1872751-0
Optioner:
Beskrivning av alternativen: -
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Infrastruktur, drift och tekniska plattformar.
Intern identifierare: 1872752-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3
Beskrivning: Informationssäkerhet och IT-säkerhet
Intern identifierare: 1872754-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4
Beskrivning: IT-support och service
Intern identifierare: 1872755-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 5
Beskrivning: IT-styrning, ledning och förvaltning.
Intern identifierare: 1872758-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Generella krav/Informationsfrågor
Beskrivning: Övergripande del för Konsulttjänster IT till Tekniska verken i Linköping.
Intern identifierare: 1856733-5